fbpx
Talentovaný ako Mozart? 12-ročný slovenský klavirista získava úspechy v medzinárodnej súťaži

Talentovaný ako Mozart? 12-ročný slovenský klavirista získava úspechy v medzinárodnej súťaži

Ryan Martin Bradshaw (12) je v hre na klavíri skutočne talentovaný. Aký úspech sa mu podaril?

Tento žiak, ktorý navštevuje ZUŠ Jána Albrechta v Bratislave, získal v dôležitých klavírnych súťažiach významné úspechy, uvádza portál Dobré noviny.sk. Správu o tomto jeho prevratnom osobnom pokroku priniesla riaditeľka tejto základnej školy, Lucia Celecová. Bližšie o situácii tvrdí: „Porota zložená zo svetoznámych klaviristov a pedagógov vyberá súťažiacich na základe MP3 nahrávky. V mladšej kategórii, v ktorej súťažil Ryan, porota posunula do hlavnej súťaže zo 180 uchádzačov 20. Tí si museli naštudovať 55– až 60-minútový program.” Medzinárodná klavírna súťaž, ktorá sa konala v dánskom Aarhuse, tak priniesla tomuto šikovnému chlapcovi druhé miesto. V rámci svojej kategórie ho získal z dôvodu, že dokázal najlepšie zahrať skladbu Carla Nielsena.

AhojMama uvádza, že i keď je mladší ako ostatní súťažiaci a hrá na klavíri menej ako 6 rokov, dokázal už získať ocenenia v Rusku aj v Dánsku. Jeho mama Patrícia tvrdí: „Sme skôr športová rodina. Všimla som si ale, že malý Ryan rád napodobňuje, napríklad tanečníkov na javisku, speváčku Adele, ktorá bola v tom čase na vrchole slávy. Mal to hudobné, rytmické cítenie, ale nijako zvlášť sme sa tomu nevenovali.″ Ryan údajne vynikal v matematike, v číslach, preto na odporúčanie učiteľky z Britskej medzinárodnej školy v Dúbravke vyskúšal hrať na klavír. Objavili tak v ňom to, že si rýchlo dokázal zapamätať čísla aj noty.

Zdroj titulnej foto: youtube.com/ZUSJAlbrechta

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Počas spánku predviedla netradičné vystúpenie. Pozrite sa aké! - VIDEO
Google+ Linkedin
Žaneta Kováčiková

I keď študujem Marketingovú komunikáciu, už od začiatku ma to vďaka predmetu onlinovej žurnalistiky, lákalo písať články. Zameriavam sa na oblasť lifestylových článkov. V minulosti som pracovala v marketingovej agentúre ako social media pracovník a copywriter.