Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina podľa Zelenského potrebuje viac ťažkých zbraní od členských štátov NATO

Volodymyr Zelenskyj zdôraznil aj dôležitosť rýchleho získania nesmrtiacej vojenskej pomoci z aliancie.

2.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg spolu v utorok telefonovali o vojenskej podpore aliancie pre Kyjev.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zhovárali sa aj o obnovení vývozu obilia z ukrajinských čiernomorských prístavov. Informuje o tom televízia CNN „Je dôležité, aby NATO a spojenci poskytli Ukrajine ešte viac pomoci, ešte rýchlejšie,“ vyjadril sa Stoltenberg na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter s tým, že rozhovor o prioritách vojenskej pomoci bol dobrý.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenského kancelária sa vyjadrila v podobnom duchu. Prezident podľa nej „informoval Jensa Stoltenberga o situácii na bojisku a potrebe, aby Ukrajina urýchlene dostala viac ťažkých zbraní od členských štátov NATO, aby úspešne odrazila ruské útoky a pristúpila k ďalšej protiofenzíve“. Zelenskyj pri rozhovore zdôraznil aj dôležitosť rýchleho získania nesmrtiacej vojenskej pomoci z aliancie.

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina podľa Zelenského potrebuje viac ťažkých zbraní od členských štátov NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií