fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Brazílii zatkli ďalšieho človeka v súvislosti s vraždou britského novinára

Úrady vyšetrujú, či má muž väzby na nelegálny rybolov v oblasti, kde zabili dvojicu.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.7.2022 (Webnoviny.sk) – Brazílska federálna polícia v piatok oznámila zatknutie muža, ktorého prešetrujú v súvislosti s nelegálnym rybolovom v oblasti, kde pred mesiacom zabili britského novinára Doma Phillipsa a brazílskeho experta na záležitosti pôvodných obyvateľov Bruna Pereiru. Je to už štvrté zatknutie od začiatku vyšetrovania, ktoré podľa polície stále pokračuje, aby zistila, či je do prípadu zapojených viac ľudí.

Muža zatkli vo štvrtok za predloženie falošných dokumentov. Úrady vyšetrujú, či má väzby na nelegálny rybolov v Domorodom území v Údolí Javari, ktoré susedí s Peru a Kolumbiou. Identita muža nie je známa.

V regióne už dlho trvá konflikt medzi kmeňmi pôvodných obyvateľov a chudobnými rybármi najatými, aby tam chytali ryby, korytnačky a zver. Pereira, ktorý bol úradníkom brazílskeho úradu pre domorodé záležitosti, bojoval s týmito inváziami rybárov roky a dostal viacero vyhrážok.

Phillips s ním cestoval v oblasti v rámci výskumu pre knihu o Amazonskom pralese. Ich telá našli v júni po tom, čo sa rybár Amarildo da Costa de Oliveira, prezývaný Pelado, priznal k ich zabitiu a doviedol políciu k ich ostatkom.

Prečítajte si tiež:
V Sjevjerodonecku horí závod Azot, pred bombardovaním sa v ňom ukrývali stovky civilistov

Viac k témam: Brazílska polícia, Vražda novinára, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Brazílii zatkli ďalšieho človeka v súvislosti s vraždou britského novinára © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií