Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kauze organizátora detského tábora Chachaland vypovedala aj jeho dcéra, s údajnou obeťou boli kamarátky

Romanom P., ktorý je stíhaný pre údajný pomer s maloletou účastníčkou tábora.

14.3.2024 (SITA.sk) – Na Mestskom súde Bratislava I vo štvrtok pokračuje hlavné pojednávanie s režisérom a bývalým organizátorom detského tábora Chachaland Romanom P., ktorý je stíhaný pre údajný pomer s maloletou účastníčkou tábora Katarínou Danovou.

Súd predvolal piatich svedkov

Súd na štvrtkové pojednávanie predvolal piatich svedkov. Prípad má pritom na starosti iný sudca, ako mal pôvodne na Okresnom súde Bratislava II.

Jednou z predvolaných svedkýň bola dcéra obžalovaného Martina. Tá uviedla, že sa pravidelne zúčastňovala táborov Chachaland a poznala sa aj s poškodenou Danovou. Podľa vlastných slov však nebola svedkom žiadneho nevhodného konania v súvislosti so správaním jej otca k poškodenej.

Išlo len o kamarátsky vzťah

„Boli sme kamarátky a neskôr na strednej škole aj spolužiačky,“ uviedla. Doplnila, že s otcom sa o celej záležitosti nikdy nerozprávali.  Roman P. čelí obžalobe zo sexuálneho zneužívania.

Podľa prokuratúry mal totiž vzťah s bývalou účastníčkou tábora Katarínou Danovou v období rokov 2003 až 2006. Na začiatku predmetného obdobia malo dievča 13 rokov. O prípade hovorila Katarína Danová verejne až v dospelosti. Roman P. vinu odmieta s tým, že išlo len o kamarátsky vzťah.

Viac k témam: Mestský súd Bratislava I, Pojednávanie, Sexuálne zneužívanie, Súdy
Zdroj: SITA.sk – V kauze organizátora detského tábora Chachaland vypovedala aj jeho dcéra, s údajnou obeťou boli kamarátky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií