fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kríze je aj talianska vláda, Draghiho vinia z nečinnosti

Koaličné Hnutie piatich hviezd sa nezúčastnilo na dôležitom hlasovaní o dôvere.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.7.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda talianskeho premiéra Maria Draghiho je na pokraji kolapsu po tom, čo sa koaličné Hnutie piatich hviezd stiahlo z dôležitého hlasovania o dôvere.

Líder hnutia Giuseppe Conte viní Draghiho z toho, že nerobí dosť pre riešenie krízy životných nákladov. Hoci v hlasovaní v Senáte talianskeho parlamentu vyhral, premiérova budúcnosť je nejasná, keďže trvá na tom, že jeho vláda, ktorú vedie od februára 2021, nebude pokračovať bez spomenutého hnutia.

Draghi sa po hlasovaní stretáva s prezidentom Sergiom Mattarellom, od ktorého sa očakáva, že ho požiada, aby zotrval v úrade. Ak by sa rozhodol rezignovať, Talianov by na jeseň mohli čakať predčasné voľby, informuje spravodajský portál BBC.

Štvrtkové hlasovanie sa týkalo multimiliardového balíka ekonomickej pomoci pre rodiny a podniky. Balík v objeme 23 miliárd eur minulý týždeň prešiel dolnou komorou parlamentu. Conte však varuje, že Taliansko bude od septembra čeliť vážnej sociálnej kríze.

Viac k témam: Hlasovanie o nedôvere, Talianska vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – V kríze je aj talianska vláda, Draghiho vinia z nečinnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinskej armáde sa podarilo potopiť krížnik Moskva, súradnice o polohe lode dostali od Američanov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií