fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda odobrila vymenovanie nové šéfa Štatistického úradu, Peťka musí odobriť ešte prezidentka Čaputová

Do čela Štatistického úradu SR sa postaví v prípade, ak ho do tejto funkcie vymenuje prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.7.2022 (Webnoviny.sk) – Novým predsedom Štatistického úradu SR (ŠÚ SR) by sa mal na nasledujúcich päť rokov stať doterajší člen predstavenstva a prevádzkový riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Peter Peťko.

Návrh na jeho vymenovanie v stredu schválila vláda. Do čela Štatistického úradu SR sa postaví v prípade, ak ho do tejto funkcie vymenuje prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Úradujúci predseda ŠÚ SR Alexander Ballek bol do svojej funkcie vymenovaný 24. novembra 2016. Jeho funkčné obdobie mu tak uplynulo v roku 2021. Vo funkcii zostal aj po uplynutí funkčného obdobia, kým prezidentka SR na návrh vlády nevymenuje nového predsedu úradu.

Viac k témam: Vymenovanie do funkcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda odobrila vymenovanie nové šéfa Štatistického úradu, Peťka musí odobriť ešte prezidentka Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií