fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyspovedali sme-OUA, východniarsky fenomén!

Máte tip? napíšte nám mailom

Oua tak toto je pecka! Východným Slovenskom otriasa z repráčikov áut, slúchadiel alebo obecných rozhlasov pesnička od rapera OUA s názvom JUTRE! Nepochybne je to namotávka a pesnička, ktorá  dostane aj Vás.

Ahoj, mohol by si sa nám predstaviť v prvom rade 🙂

Čaute, som OUA z PrešOua a pochádzam od partie OLA crew a Čiernej Éry, čo si budú pamätať len tí skôr narodení. Po dlhých rokoch prekonávania osobných aj technických problémoch som vydal môj prvý album SHIMO_O_BRONEK – UMRIPEKNE až v roku 2010 a druhý mi vyšiel v apríl tohto roku. Nesie názov OUA – MAYSAHIGH a celý ho beriem ako počin po šiestich rokoch, ktorý len mal utvrdiť moje miesto za majkom.

Jeho cieľom bolo pripomenúť, že som stále tu a stále sa zlepšujem. Dnes viem povedať, že tento album je za mnou a bol len predzvesťou toho čo príde.

Čo vlastne znamená OUA, priblížiš nám to?

Jasné, ako som písal hore na mojom prvom albume sa uvádza moje meno ako SHIMO O takto som aj fungoval. Ako malého ma volali Šimo, čo je odvodené od môjho priezviska. No keď som sa niekomu predstavil, mysleli si, že sa volám Šimon. Tak som každému musel vravieť, že som Šimo-O! Nie Šimo-N ! Neprešlo dlho a zo Shimo O sa stalo Shimo Ou, tak Shimo Oua a teraz som už len OUA (smiech)

12967498_1693205254264062_719553740996902246_o

A čo potom znamená tá tvoja OUACREW, nie je to tvoja skupina, ale je to všade písané, objasni 🙂

Správne nie je to skupina .. OUACREW je fan klub a merch.. Každý, kto ma podporuje alebo mi nejakým spôsobom pomáha. Všetko sú to fajn ľudia, takže aj vy (smiech). Kapelu, skupinu nemám. DJ DILL a Erroris so mnou chodia hrávať koncerty, no nie sme nejaká skupina… Raz možno príde aj to a nájdem si tú správnu crew aj ja 😉

Ako si sa dostal a kedy si vlastne začal s rapom?

Prečítajte si tiež:
Paul McCartney vydáva svoj 17. sólo album

Bol som normálne decko zo sídliska, ktoré lietalo po uliciach na bicykli a korčuliach. Vďaka tomu, že som nevyrastal v úplne malom meste sa všade dookola niečo dialo. Chlapci skákali na korčuliach, tak som skákal aj ja, chlapci brejkovali, brejkoval som aj ja, jednoduché. O chvíľu sme boli writeri, tak díleri no rap ma držal zo všetkého najviac a drží až dodnes.Viem, že tomu ešte nie je koniec. Prvú básničku som napísal ako druhák na základnej a asi ako 13-ročný som nahral prvý track na hifi vežu a kazetu v detskej izbe u kamoša. Prvú reálnu mp3 nahrávku som nahral až ako 16-ročný cca v roku 2004.

Kto je tvojím idolom na SK scéne?

Môj idol je každý, kto sa vypracoval svojou hlavou a hudbou. Jedného dňa to chcem dosiahnuť aj ja. Rešpektujem všetky štýly a podoby rapu. Nebudem sa smiať z nikoho, ak to robí vo svojom obore dobre. Na to ti stačia uši, aby si to počul. Určite sú mená, s ktorými by som rád nadviazal nejakú spoluprácu, no to si zatiaľ nechám pre seba. Uvidíme časom, ako budem makať 😉

Vyšiel ti klip k pesničke Jutre! Ktorá  je parádnou namotávkou. Ako dlho ti vlastne trvala príprava tohto klipu? Boli aj nejaké komplikácie s policajným orgánom kvôli posteľovej scéne?

HEH dik! Jutre klip sme točili s Prixom skoro rok. Prvé zábery na žige sme robili pred zimou, aby sme vychytali ešte posledné slnečné paprsky a posledné scény na zelené plátno (p. Jurčovič mladší a predpoveď počasia ) na druhý rok niekedy v auguste. Celkovo to bol klip, na ktorom som sa najviac namakal a zároveň ďakujem všetkým, ktorí mi  s ním pomáhali. Nebolo ich málo, bohužiaľ, nemáme rozpočty a kulisy ako v USA a môj hlavný kostymér bol dedko, takže klip na podobný štýl je u nás robiť dosť odvážna vec, lebo je veľmi tenká hranica medzi pobavením a strápňovaním sa, veď, koniec koncov aj to pobaví, niekedy. S políciou našťastie žiadne problémy neboli.

Kedy plánuješ prísť s novým trackom?

Prečítajte si tiež:
Justin Bieber "spieval" v podnapitom stave známy hit! Takto pobavil dav

Toho roku vyjde zopár featuringov a mal by som dať von ešte jeden klip z dielne KUBA AUGI na úplne nový track s názvom VIDIM TO, kde na beate bude talentovaný CreativeBeatz a celý track to bude NEWSCHOOL podaný raperom ktorý uznáva myšlienky starej školy, takže staré po novom… hehe, či ako.

Koncerty, plánuješ niečo?

Niečo sa rieši, keď sa podarí dáme vedieť. Určite by som chcel obehnúť trošku Slovensko a zopárkrát dokonca zavítať aj na Čechy!  Stay tunned!

Chceš niečo odkázať fanúšikom OUA a Klocher.sk?

Chcem sa všetkým poďakovať za pozornosť aj za týchto 5 minút čítania a dúfam, že ste sa dozvedeli niečo, čo ste možno nevedeli. Každopádne OUA nekončí z rapom, ale chystá album s mladým producentom SMIGLOM, ktorý už bude inde!!! Keď pôjde všetko ako má, 2017 bude fajn!!! 

Album MAYSAHIGH objednaj na www.ouacrew.eu

Sťahuj na itunes a podobne alebo zdarma na https://www.uloz.to/!db5FYcTdf/oua-maysahigh-mp3-zip

OUA Facebook fanpage : https://www.facebook.com/ouacrew

OUA Facebook Východoslovenský Máčo : https://www.facebook.com/shimo.ou?fref=ts

OUA TV na youtube : http://www.youtube.com/channel/UCECpshZtOt-k_yBqB4L65eg

Kontakt:

ouabooking@gmail.com ,

instagram : @oua_crew

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií