Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zatiaľ ide všetko podľa plánu, reaguje Fico na výsledky 1. kola prezidentských volieb

Premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico zablahoželal kandidátom postupujúcim do druhého kola prezidentských volieb.

24.3.2024 (SITA.sk) – Premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico zablahoželal kandidátom postupujúcim do druhého kola prezidentských volieb Ivanovi Korčokovi a Petrovi Pellegrinimi (predseda strany Hlas-SD) k dosiahnutým výsledkom.

Očakávali výhru Korčoka

Vo svojom vyjadrení k výsledkom prvého kola prezidentských volieb predseda vlády uviedol, že „zatiaľ všetko ide podľa plánu“ a výsledky podľa neho zodpovedajú analýzam, ktoré mala strana Smer-SD k dispozícii.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

„Očakávali sme výhru I. Korčoka v prvom kole o tri percentuálne body a výsledok Š. Harabina nad desiatimi percentuálnymi bodmi,“ uvádza sa vo vyjadrení, ktoré poskytol Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Tesný súboj v druhom kole

Fico sa tiež poďakoval voličom strany Smer za účasť vo voľbách. „Zo zrejmých dôvodov sa ich časť na prvom kole volieb nezúčastnila a časť dala podporu Š. Harabinovi,“ skonštatoval.

Dodal, že jeho politický subjekt očakáva v druhom kole tesný súboj a zároveň „naďalej plne podporuje kandidáta Hlasu-SD P. Pellegriniho, ktorý je pre Slovensko lepším riešením ako I. Korčok“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zobraziť fotogalériu k článku:
Volebná noc 1. kola prezidentských volieb na Slovensku 2024 (fotografie)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby na Slovensku 2024 (fotografie)

Viac k témam: Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Štefan Harabin (Prezidentské voľby 2024), Podpredseda strany Smer-SD, Predseda vlády, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Zatiaľ ide všetko podľa plánu, reaguje Fico na výsledky 1. kola prezidentských volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií