fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj je presvedčený, že Británia bude podporovať Ukrajinu aj po rezignácii Johnsona

Britský premiér oznámil rezignáciu na funkciu lídra Konzervatívnej strany a predsedu vlády vo štvrtok, povedal však, že Spojené kráľovstvo bude podporovať Ukrajinu tak dlho, ako to bude potrebné.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je presvedčený, že sa britská politika smerom k Ukrajine po rezignácii Borisa Johnsona nezmení. V rozhovore s Wolfom Blitzerom z televízie CNN povedal, že zo vzťahu s britským premiérom získala Ukrajina veľa, v prvom rade vojenskej podpory.

Zelenskyj povedal, že očakáva priamy rozhovor s Johnsonom, aby sa dozvedel viac o detailoch jeho rezignácie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Johnson oznámil odchod z postu predsedu Konzervatívnej strany a následne aj premiéra po tlaku jeho spolustranníkov. Ako premiér však nekončí okamžite, ale povedie vládu dovtedy, kým si strana nezvolí nového lídra.

Keď Johnson vo štvrtok pred sídlom na Downing Street 10 oznamoval svoj odchod, spomenul aj rolu Spojeného kráľovstva v podpore Ukrajiny počas vojny s Ruskom a povedal, že Veľká Británia bude podporovať jej boj za slobodu, kým to bude potrebné.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Britský premiér, Rezignácia, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj je presvedčený, že Británia bude podporovať Ukrajinu aj po rezignácii Johnsona © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Výskumníci niekoľko mesiacov na Ukrajine skúmali 27 ruských najmodernejších zbraňových systémov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií