fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj po útoku na Vinnyciu vyzval medzinárodnú komunitu, aby uznala Rusko za teroristický štát (video)

Podľa ukrajinského prezidenta je nevyhnutné čo najskôr zriadiť osobitný tribunál venovaný ruskej agresii voči Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval medzinárodnú komunitu, aby oficiálne uznala Rusko za teroristický štát. Vyjadril sa tak vo svojom nočnom prejave po raketovom útoku na stredoukrajinské mesto Vinnycia, ktorý zabil najmenej 23 ľudí vrátane troch detí mladších ako 10 rokov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusko ukázalo svoj postoj k medzinárodnému právu, Európe a celému civilizovanému svetu,“ povedal Zelenskyj a zdôraznil, že je nevyhnutné čo najskôr zriadiť osobitný tribunál venovaný ruskej agresii voči Ukrajine.

Tiež vyzval na konfiškáciu ruského majetku a zdrojov vo všetkých krajinách sveta pre odškodnenie obetí ruského teroru. Informuje o tom televízia CNN.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Terorizmus, Vinnycia, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj po útoku na Vinnyciu vyzval medzinárodnú komunitu, aby uznala Rusko za teroristický štát (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií