Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žena odišla so synom z Nemecka a pridala sa k Islamskému štátu, vo väzení si posedí aj za únos maloletého

Žena v roku 2015 proti vôli chlapcovho otca odišla so synom z Nemecka do Turecka.

26.7.2022 (Webnoviny.sk) – Nemeckú ženu v utorok odsúdili za členstvo v extrémistickej skupine Islamský štát a ďalšie trestné činy. Dôvodom bolo to, že do Sýrie, kde sa pridala k spomenutej skupine, cestovala i so svojím malým synom.

Odsúdili ju na tri a pol roka väzenia. Verena M. bola okrem iných obvinení odsúdená za členstvo v zahraničnej teroristickej organizácii a za únos maloletého.

Dostala vraj peniaze aj bývanie

Žena v roku 2015 proti vôli chlapcovho otca odišla so synom z Nemecka do Turecka. Potom odcestovala do irackého Mosulu, kde sa pridala k Islamskému štátu, neskôr sa presunula do sýrskej Rakky.

Počas pôsobenia v Islamskom štáte žena údajne dostávala od skupiny finančnú podporu a bývanie.

Zajali ju Kurdi a vydali do vlasti

Na oplátku údajne viedla domácnosť pre svojho nového manžela, bojovníka Islamského štátu, a vychovávala svojho syna podľa radikálnych predstáv organizácie.

V roku 2019 ju zajali kurdské sily a o dva roky neskôr ju vydali späť do Nemecka.

Viac k témam: Džihádisti, Extrémizmus, Islamský štát
Zdroj: Webnoviny.sk – Žena odišla so synom z Nemecka a pridala sa k Islamskému štátu, vo väzení si posedí aj za únos maloletého © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií