Zisti o sebe viac! Akú hudbu počúvaš, takým si človekom

Zisti o sebe viac! Akú hudbu počúvaš, takým si človekom

Hudbu počúvame takmer každý deň pri všetkých možných situáciach. Preto nie je prekvapujúce, že hudobný vkus vie o nás toho veľa povedať.


Hip-hop

Podľa štúdie Texaskej univerzity počúvanie hip-hopu o tebe hovorí, že si energický, extrovertný človek s vysokým sebavedomím. Vo svojom okolí vzbudzuješ rešpekt a ostatní s tebou väčšinou súhlasia. Často sa však stáva, že ti slová vyletia z úst skôr, než si ich premyslíš. Takže na to si dávaj pozor.

Klasická hudba

Tí, čo radi počúvajú klasickú hudbu patria do skupiny kreatívnych a zároveň introvertných ľudí. Taktiež sú obdarení vyššou inteligenciou. Vo vedomostnom teste vykazovali študenti, ktorí mali radi Beethovena, o 30 bodov vyššie výsledky než ostatní. Najhoršie v teste obstáli prívrženci hip-hopu.

Pop music

Poslucháčom rádiových hitov chýba v porovnaním s ostatnými skupinami kreativita, a tak ľahšie prepadnú k pesimistickým náladám. Naopak, radi sa socializujú a je ľahké s nimi vychádzať. Nechýba im ani vysoké sebavedomie. Výskum preukázal, že milovníci rádiových hitov počúvajú hudbu na regulovanie svojej nálady. Ak dobre poznajú pieseň, vedia, čo môžu od nej očakávať a tým uvoľňujú do mozgu hormón dopamín, ktorý sa inak volá hormón šťastia.

Článok pokračuje na ďalšej strane

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Mafia Corner a jej Vypic a žic sa šíri rýchlosťou blesku! Známe osobnosti sa vyjadrili! Medzi nimi aj B. Mojsej!
Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*