fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Airbnb ponecháva zákaz večierkov natrvalo, opatrenie podľa spoločnosti funguje

Platforma začala zasahovať proti večierkom v roku 2019 po smrteľnej streľbe na párty v dome v americkom štáte Kalifornia.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Americká spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva prenájom ubytovania prostredníctvom internetovej stránky, natrvalo zakazuje večierky v nehnuteľnostiach, ktoré sú ponúkané na krátkodobý prenájom na jej webe.

Firma je presvedčená, že zafungoval predchádzajúci zákaz, pričom uviedla, že v porovnaní s minulým rokom klesol počet hlásení o večierkoch v nehnuteľnostiach ponúkaných cez Airbnb o 44 %. Spoločnosť tiež dodala, že vlani bolo za súvisiace porušenia suspendovaných viac ako 6 600 hostí.

Platforma začala zasahovať proti večierkom v roku 2019 po smrteľnej streľbe na párty v dome v americkom štáte Kalifornia. V tom čase zakázala propagáciu večierkov v nehnuteľnostiach ponúkaných cez Airbnb na sociálnych sieťach.

Počet večierkov na tzv. Airbnb miestach sa podľa spoločnosti počas pandémie zvýšil, pretože ľudia presúvali zhromaždenia z barov a klubov do prenajatých domov a bytov. To viedlo k dočasnému zákazu v roku 2020.

Teraz spoločnosť Airbnb natrvalo zakázala takéto večierky, ale zároveň informovala, že ruší maximálny počet 16 ľudí v prenajatých nehnuteľnostiach. Uviedla, že tento limit bolo vyvolaný obavami o zdravie predtým, ako boli dostupné vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Prečítajte si tiež:
Ruský vojak Šišimarin priznal pred súdom zabitie civilistu, hrozí mu doživotné väzenie

Viac k témam: COVID-19, Nehnuteľnosti, Sociálne siete, Večierok
Zdroj: Webnoviny.sk – Airbnb ponecháva zákaz večierkov natrvalo, opatrenie podľa spoločnosti funguje © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií