fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlavné pojednávanie s advokátom bude čoskoro pokračovať, majú ho súdiť pre údajnú spoluprácu s mafiou

Alexander F. ešte minulý rok odmietol, že by mal čokoľvek spoločné so skupinou takáčovcov.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.8.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 30. a 31. augusta hlavné pojednávanie s advokátom Alexandrom F. Ten čelí obžalobe pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny formou účastníctva a trestný čin krivej výpovede a krivej prísahy.

Alexandra F. obvinila polícia ešte minulý rok spolu s ďalším advokátom Martinom R. Podľa obvinenia v období rokov 2006 až 2007 ovplyvňovali muža, ktorý bol obeťou útoku niekoľkých členov skupiny takáčovci pred bratislavským klubom Casey.

Pod vplyvom advokátov podľa orgánov činných v trestnom konaní poškodený, ktorý po útoku prišiel o slezinu, nakoniec zmenil výpoveď a štyria obžalovaní boli súdom oslobodení.

Alexander F. na zasadnutí Najvyššieho súdu SR, ktorý v júni 2021 rozhodoval či pôjde do väzby, záležitosť s napadnutým mužom nepoprel. Odmietol však, že by mal čokoľvek spoločné so skupinou takáčovcov. Martin R. zase čelí obžalobe v procese s údajnými členmi skupiny takáčovci, ktorý na Špecializovanom trestnom súde začal na jeseň minulého roku.

Viac k témam: Súdy, Takáčovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlavné pojednávanie s advokátom bude čoskoro pokračovať, majú ho súdiť pre údajnú spoluprácu s mafiou © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Od budúceho roka chcú Matovičovi poslanci zaviesť nové postihovanie záškoláctva, zmeny sa dotknú aj materských škôl
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií