fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Šéfka ukrajinskej pobočky Amnesty International odstúpila, organizácia vraj nevedomky šíri ruskú propagandu

Organizácia Ukrajinu obvinila z rozmiestňovania vojakov a zbraní v obytných oblastiach, čím podľa Oxany Pokalčukovej nevedomky šíri ruskú propagandu.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.8.2022 (Webnoviny.sk) – Šéfka ukrajinskej pobočky ľudskoprávnej organizácie Amnesty International Oxana Pokalčuková odstúpila zo svojej funkcie pre nesúhlas so správou organizácie, ktorá Ukrajinu obvinila z rozmiestňovania vojakov a zbraní v obytných oblastiach.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Správa tak podľa Pokalčukovej šíri „ruskú propagandu”. „Ak nežijete v krajine, na ktorú zaútočili a trhajú ju na kusy, pravdepodobne nepochopíte, čo to znamená odsudzovať armádu obrancov,” napísala Pokalčuková na Facebooku. Informuje o tom portál news.sky.com.

Pokalčuková konštatovala, že sa snažila presvedčiť vedenie Amnesty International, že správa neberie do úvahy názory ukrajinského ministerstva obrany a organizácia poskytla rezortu veľmi málo času na odpoveď.

„Výsledkom je to, že organizácia nevedomky zverejnila správu, ktorá vyzerá tak, že nechtiac podporuje ruskú verziu. Snaha o ochranu civilistov sa v tejto správe stala nástrojom ruskej propagandy,” dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Odstúpenie z funkcie, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéfka ukrajinskej pobočky Amnesty International odstúpila, organizácia vraj nevedomky šíri ruskú propagandu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V Bulharsku sa odohrala nehoda autobusu, ktorá pripravila o život štyroch turistov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií