fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak chce SaSka odísť z koalície, je to ich právo. Je ale načase ukončiť túto telenovelu, hovorí Naď

Predčasné voľby by podľa ministra obrany znamenali návrat mafie, ktorý zásadne odmieta a považuje za najhoršie riešenie koaličnej krízy. 

Máte tip? napíšte nám mailom

5.9.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) si myslí, že odchod strany Sloboda a Solidarita (SaS) z vládnej koalície je v súčasnej dobe nezodpovednosťou.

Viac o téme: Koaličná kríza

Záchrana štvorkoalície

„Nebudem cepovať SaSku. Je to ich rozhodnutie, majú na to právo. Myslím si, že je načase, aby sa táto telenovela, ktorá tu niekoľko mesiacov prebiehala, skončila. Ak naozaj chcú odísť, tak nech idú. Budeme robiť všetko pre to, aby sme zostali tí, ktorí chceme pomôcť ľuďom. Príde mi to nezodpovedné, príde mi to zbytočné a rešpektujem, že majú na to právo,“ uviedol minister Naď po pondelkovom rokovaní vlády.

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) podľa Naďa poskytlo viacero možností na záchranu štvorkoalície. „OĽaNO dalo na stôl veci, ktoré všetky smerujú na pomoc ľuďom, lebo tí ľudia to teraz potrebujú. A o tom sme sa chceli rozprávať. Napriek tomu, že sa tu cez leto rozprávalo, že je záujem zmeniť koaličnú zmluvu, nič iné sme od SaS nepočuli, len to, že musí odísť Igor Matovič. Ja si nemyslím, že debata o tom, či má odísť Matovič, Richard Sulík, Mária Kolíková alebo ktokoľvek iný je relevantná. Podľa môjho názoru je relevantná diskusia o tom, aby sme pomohli ľuďom, ktorí to potrebujú. A tí, ktorí chcú pomáhať ľuďom, ostávajú, tí, ktorí odchádzajú, odchádzajú od zodpovednosti. Je to ich rozhodnutie,“ povedal Naď.

Prečítajte si tiež:
Slovenská pošta sa zapojila do súťaže o najkrajšiu poštovú známku, môžete zahlasovať online (foto)

Odchod nie je riešením

Predčasné voľby by boli podľa Jaroslava Naďa tou najhoršou možnosťou na vyriešenie vládnej krízy. „Ak budú predčasné voľby, tak sa mafia k moci vráti spoločne aj s fašistami. Ja toto naozaj nechcem, a preto som bol za to, aby pokračovala štvorkoalícia. Nikto SaS nevyháňa, dali si podmienky, kde nebol priestor na vyjednávanie. Kompromis je o tom, že každý je pripravený urobiť krok vzad. My budeme pokračovať v menšinovej vláde a urobíme všetko pre to, aby vydržala,“ povedal minister obrany a dodal, že predčasné voľby by boli absolútnou nezodpovednosťou „a špeciálne v tejto chvíli“.

Jaroslav Naď sa nechcel vyjadrovať k menám ministrov, ktorí majú nahradiť odchádzajúcich ministrov nominovaných stranou SaS. Potvrdil však, že sa rokuje o špičkových odborníkoch, ktorí majú prevziať ministerstvá.

Viac k témam: Koaličná kríza, Predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak chce SaSka odísť z koalície, je to ich právo. Je ale načase ukončiť túto telenovelu, hovorí Naď © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií