fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Banskobystričan si vymyslel, že má koronavírus, aby nemusel ísť do práce. Hrozí mu päť rokov väzenia

K prípadu došlo začiatkom apríla.

Máte tip? napíšte nám mailom

Muž, ktorý sa snažil zneužiť situáciu spôsobenú novým koronavírusom, aby nemusel ísť do práce, už čelí obvineniu. Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici ho obvinil z prečinu šírenia poplašnej správy a za nerozvážne konanie mu hrozí až päť rokov väzenia. Informovala o tom v pondelok na sociálnej sieti banskobystrická krajská polícia.

 ,,Banskobystričan zavolal do firmy, pre ktorú pracuje a uviedol, že má príznaky nového koronavírusu. Tvrdil tiež, že volal na infolinku, kde mu mali okrem iného povedať, že bude do 12 hodín testovaný. Vzhľadom na túto informáciu ďalší zamestnanci firmy nenastúpili do práce. Polícia hneď po tom, ako sa informáciu dozvedela, začala preverovať podrobnosti. Priamo od oznamovateľa zistila, že si celú informáciu vymyslel,” konštatovali policajti s tým, že 38-ročný Banskobystričan, ktorý je stíhaný na slobode, to vraj urobil iba pre to, že “mal vypité a nechcelo sa mu ísť do práce“.

Banskobystrickí kriminalisti podrobnejším preverovaním zistili, že ani informácia o kontaktovaní infolinky nebola pravdivá.

,,Za také neuvážené konanie môže byť osoba potrestaná odňatím slobody na jeden rok až päť rokov,” zdôraznila polícia.

Prečítajte si tiež:
Prečo sa Slováci viac boja koronavírusu ako Rakúšania?
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií