fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Z. Čaputová: Potrebujeme lockdown, ktorý sa musí dotknúť všetkých

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok (23.11) spolu s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským navštívila Univerzitnú nemocnicu v bratislavskom Ružinove (UNB).

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Prehrávame boj s covidom a to najmä v tom zmysle, že sme najhorší na svete v počte novonakazených ľudí na jeden milión obyvateľov. Neviem, čo viac treba počuť a vidieť na to, aby sme zmenili prístup. Čo viac treba vidieť ako preplnené nemocnice, a ako ľudí, ktorí zomierajú na pľúcnej ventilácií a väčšina z nich sa už domov nevráti,“  konštatovala prezidentka po návšteve nemocnice.

Potrebujeme lockdown

Tiež upozornila na to, že treba prestať šíriť bludy o covide a prestať tliachať o covide a počúvať odborníkov. Podľa odborníkov by sme mali obmedziť mobilitu. ,,Potrebujeme lockdown. Áno, je to nepopulárne opatrenie, ktoré je absolútne nevyhnutné a žiaľ, je to opatrenie, ktoré sa musí dotknúť všetkých, či sú zaočkovaní alebo nie,“ uzavrela prezidentka.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií