Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Boje v Bachmute patria medzi najintenzívnejšie na fronte, Ukrajinci pokračujú so svojou protiofenzívou

V Rusmi okupovanom meste a dosahujú stabilné zisky severne aj južne od neho.

8.7.2023 (SITA.sk) – Boje vo východoukrajinskom Bachmute boli za ostatných sedem dní medzi najintenzívnejšími na fronte, tvrdí britské ministerstvo obrany.

Pretrvávajúca ukrajinská protiofenzíva

Ukrajinské sily pokračujú so svojou protiofenzívou v Rusmi okupovanom meste a dosahujú stabilné zisky severne aj južne od neho. Ruskí bojovníci majú veľmi pravdepodobne problémy so slabou morálkou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Problém taktiež môže byť aj zmes rôznych jednotiek, obmedzená schopnosť nájsť a zasiahnuť ukrajinské delostrelectvo. Konštatuje ministerstvo vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine. Informuje o tom na svojej webstránke denník The Guardian.

Vzdanie sa Bachmutu je neprijateľné

Ruské vedenie podľa Londýna takmer určite vníma vzdanie sa Bachmutu za politicky neprijateľné. Mesto má symbolický význam ako jeden z mála ruských ziskov za ostatných 12 mesiacov.

Britská rozviedka konštatuje, že je však veľmi pravdepodobné, že neexistuje veľa rezerv, ktoré by sa mohli bachmutskému sektoru venovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Boje v Bachmute patria medzi najintenzívnejšie na fronte, Ukrajinci pokračujú so svojou protiofenzívou © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií