fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Brusel už vyplatil Slovensku takmer 400-miliónovú platbu v rámci plánu obnovy

Žiadosť o prvú platbu predložilo Slovensko 29. apríla tohto roka.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.7.2022 (Webnoviny.sk) – Európska komisia vyplatila Slovensku prvú platbu v sume 398,7 mil. eur v rámci plánu obnovy. Platba je založená na výkonnosti a závisí od toho, ako Slovensko implementuje investície a reformy uvedené v pláne. Informovalo o tom slovenské zastúpenie komisie prostredníctvom tlačovej správy.

14 čiastkových míľnikov

Žiadosť o prvú platbu predložilo Slovensko 29. apríla tohto roka. Platba pokrýva 14 čiastkových míľnikov, ktoré boli podmienkou pre prvú splátku.

Míľniky sa týkajú reformy justičného systému, oblasti vysokoškolského vzdelávania, fiškálneho rámca, energetiky, udržateľnej mobility, boja proti korupcii, digitalizácie verejného sektora, ako aj systému auditu a kontroly Slovenska na vykonávanie mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti. Európska komisia zverejnila predbežné hodnotenie platby 27. júna.

Druhú žiadosť predložia na jeseň

Generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy Lívia Vašáková koncom júna skonštatovala, že už pracujú na druhej žiadosti, ktorú by mali predložiť na jeseň. Ide o 16 míľnikov, z ktorých väčšinu už má Slovensko podľa nej splnených.

Slovenský plán obnovy a odolnosti zahŕňa širokú škálu investičných a reformných opatrení v 18 tematických zložkách. Má hodnotu 6,3 miliardy eur vo forme grantov.

Prečítajte si tiež:
Firmy za vlaňajšok odviedli do štátneho rozpočtu na dani z príjmov vyše troch miliárd eur

Viac k témam: Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Brusel už vyplatil Slovensku takmer 400-miliónovú platbu v rámci plánu obnovy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií