fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hospodársky rast väčšiny významných ekonomík sveta sa v najbližších mesiacoch spomalí, predpovedá OECD

Japonský CLI však naďalej signalizuje stabilný rast ekonomiky.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.8.2022 (Webnoviny.sk) – Hospodársky rast väčšiny hlavných ekonomík sa v najbližších šiestich až deviatich mesiacoch pravdepodobne spomalí.

Naďalej to signalizujú zložené vedúce ukazovatele (CLI), ktoré zostavuje Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD). Organizácia o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v utorok.

Inflácia a nízka dôvera

Ukazovatele naznačujú spomalenie hospodárskeho rastu väčšiny hlavných ekonomík združených v OECD v dôsledku vysokej inflácie a nízkej dôvery spotrebiteľov.

Platí to pre Kanadu, Veľkú Britániu a USA a tiež pre eurozónu ako celok, ale aj pre Francúzsko, Nemecko a Taliansko. Japonský CLI však naďalej signalizuje stabilný rast ekonomiky.

Číny vykazuje stabilizáciu

V rámci veľkých nových trhových ekonomík CLI Indie signalizuje pokračovanie stabilného hospodárskeho rastu.

Avšak v prípade Číny zo zloženého vedúceho ukazovateľa vyplýva ďalšie spomaľovanie rastu, hoci ekonomika prejavuje známky stabilizácie. Brazílsky CLI naďalej naznačuje spomaľovanie hospodárskeho rastu.

Viac k témam: CLI zložené vedúce ukazovatele, Hospodársky rast, Inflácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Hospodársky rast väčšiny významných ekonomík sveta sa v najbližších mesiacoch spomalí, predpovedá OECD © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruská ekonomika sa vráti o 15 rokov naspäť a vymaže obdobie svojho rastu, tvrdí finančný inštitút
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií