Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Požiar dvoch obydlí v Lipanoch sa skončil tragicky, vyžiadal si jednu obeť

Požiar vnikol pred treťou hodinou v noci.

2.5.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 2. mája, 9:19

Tragicky sa skončil nočný požiar dvoch obydlí v miestnej osade v lokalite Za traťou v Lipanoch (okres Sabinov). Hasiči našli pri zásahu uhorenú ženu. Ďalšie osoby sa podarilo evakuovať.

Ako informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove, požiar vnikol pred treťou hodinou v noci. Na mieste zasahovalo deväť príslušníkov z hasičskej stanice v Lipanoch so štyrmi kusmi techniky. Pomoc poskytol aj Dobrovoľný hasičský zbor Rožkovany.

„Požiar zasiahol prístrešok a následne sa rozšíril aj na obydlie. Počas hasenia požiaru bola nájdená jedna uhorená osoba bez známok života. Zasahujúcim hasičom sa požiar podarilo krátko po pol siedmej hodine ráno zlikvidovať za súčasného rozoberania konštrukcií,“ spresnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove Miroslava Knišová s tým, že na mieste zasahovali aj hasiči zo Sabinova a Prešova.

Príčina vzniku požiaru nie je známa. Stanoví ju zisťovateľ príčin požiaru, ktorý je na mieste zásahu.

Viac k témam: Hasiči, Požiar, Tragédia
Zdroj: SITA.sk – Požiar dvoch obydlí v Lipanoch sa skončil tragicky, vyžiadal si jednu obeť © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií