fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

COVID-19: Po dvoch materských školách museli zatvoriť aj základnú školu

Tesne po nástupe do škôl stihol Úrad verejného zdravotníctva zatvoriť už dve materské školy v Bratislave.

Máte tip? napíšte nám mailom

Dnes zatvorili aj prvú školu, informuje TV Markíza. V základnej škole Mirka Nešpora v Prešove, bola pozitívne testovaná na COVID-19 jedna vyučujúca.

Učiteľka bola v prvý školský deň v karanténe avšak minulý týždeň sa v škole stretávala so svojimi kolegami. Z tohoto dôvodu dnes riaditeľ školy vyhlásil riaditeľské voľno a učiteľov dal testovať na nový koronavírus.

Zatvorili aj dve materské školy

Prvú zatvorili z dôvodu, že jednému z detí bol potvrdený COVID-19. Ide o Súkromnú materskú škoku Mercury na Zádunajskej ulici. Do tejto škôlky chodí aj dcéra mestskej poslankyne Kataríny Augustinič, ktorá musela zostať s dcérou v domácej karanténe.

Ďalšiu materskú školu zatvorili na Haburskej ulici v Ružinove, kde ta takisto potvrdil nový koronavírus u jedného z deti.

,,Trvalo to žiaľ len jeden deň a Regionálny úrad verejného zdravotníctva už musel rozhodnúť o uzatvorení našej škôlky na Haburskej 4. Včera (v stredu) v neskorých večerných hodinách bol totiž potvrdený vírus COVID-19 u jedného z detí, ktoré ešte začiatkom minulého týždňa chodilo do tejto škôlky počas prázdninovej prevádzky. Včera, ani v posledných dňoch minulého týždňa, v škôlke toto dieťa už nebolo, takže rozhodnutie RÚVZ o uzatvorení škôlky vnímame ako dôležitú prevenciu, zatiaľ však naozaj nie je dôvod pre rodičov, aby podľahli nejakému stresu alebo panike.

Pani riaditeľka od rána informuje rodičov detí a v spolupráci s hygienikmi dostanú tí, ktorých deti mohli byť s diagnostikovaným škôlkárom v kontakte, pokyny o tom, ako majú dodržiavať karanténu a ako sa majú dať testovať.

Naozaj na vás všetkých myslím a držím nám všetkým palce. Prevencia a bezpečnosť sú na prvom mieste a radšej byť dvakrát opatrný, ako raz chorý. Zároveň mi dovoľte apelovať na všetkých rodičov – ak máte vy alebo vaše dieťa akékoľvek príznaky akéhokoľvek ochorenia, zostaňte doma. Možno sme si v tomto rýchlom svete odvykli, ale chorí ľudia nepatria do práce a choré deti nepatria do škôlky, ani do školy. Ďakujem vám za všetkých ostatných rodičov,“ vyjadril sa ružinovský starosta Martin Chren, na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:
Pozor! Niektoré testy na samodiagnostiku COVID-19 nie sú certifikované
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvnoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií