Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ďalší „comeback“ Realu Madrid. V závere zápasu proti ManCity vstal z mŕtvych a zahrá si vo finále (video)

Real Madrid po Paríži St. Germain a FC Chelsea vyradil aj Manchester City a 28. mája sa predstaví v parížskom finále proti FC Liverpool.

5.5.2022 (Webnoviny.sk) – Minúty na madridskom Štadióne Santiaga Bernabéua plynuli a zdalo sa, že futbalisti domáceho Realu tentoraz neponúknu svojim fanúšikom ďalší magický večer v Lige majstrov. „Biely balet“ však opäť ukázal svoju klubovú DNA a potvrdil, že v kontinentálnom pohári číslo jeden ho nikdy nemožno odpísať.

Vyzeralo to nakoniec púti v LM

Z mužstva talianskeho kouča Carla Ancelottiho po minulotýždňovej prehre 3:4 na trávniku Manchestru City bolo v stredajšej domácej odvete od úvodu cítiť, že sa veľmi chce po štyroch rokoch opäť predstaviť vo finále LM.

Hráčom Realu to však v zakončení vôbec nešlo a keď v 73. min Alžírčan v drese „Citizens“ Riyad Mahrez otvoril skóre, zdalo sa, že Madridčania druhý rok po sebe ukončia púť v LM v semifinálovej fáze.

To najlepšie na záver

To najlepšie si však „Los Blancos“ tradične pripravili na záver. V 90. min z vôbec prvej strely Realu do priestoru troch žrdí vyrovnal striedajúci Brazílčan Rodrygo a o minútu neskôr ten istý hráč rozburácal tribúny na Bernabéu a poslal duel do predĺženia.

V ňom domáci vyťažili z psychickej výhody i lepšej fyzickej pripravenosti a Karim Benzema z pokutového kopu spečatil triumf 3:1 aj postup do parížskeho finále, v ktorom sa Real 28. mája stretne s anglickým FC Liverpool.

„Dali sme do toho všetku našu energiu. Náš súper bol silný, ale bol to v našom podaní veľmi kompletný duel. Tím sa nevzdával. Po góle Manchestru City to bolo omnoho ťažšie, ale boli sme odhodlaní, mali sme šťastie a dosť síl. Pomohli nám aj zásahy do zostavy,“ skonštatoval po stretnutí podľa klubového webu tréner Realu Ancelotti.

Náročná cesta Realu Madrid

Real má vo vyraďovacej fáze mimoriadne náročnú cestu. Po francúzskom Paríži St. Germain a anglickom obhajcovi titulu FC Chelsea vyradil ďalší z klubov, ktorý nemá núdzu o peniaze – minulosezónneho finalistu ManCity.

„Vyradili sme niekoľko špičkových tímov, ktoré minuli veľa peňazí, aby sa pokúsili vyhrať LM. To, čo sa dnes stalo v posledných minútach, bolo ešte pôsobivejšie,“ podotkol madridský gólman Courtois.

Hráči ManCity zostali pred bránami finále

Real ukončil sen manchesterského klubu o zisku premiérovej trofeje v LM. Hostia držali v Madride v rukách všetky tromfy, no nakoniec zostali pred bránami finále.

„Boli sme blízko, ale nakoniec sa nám nepodarilo postúpiť do finále. Takýto koniec je pre nás veľmi trpký. V prvom polčase sme nehrali veľmi dobre. Po góle sme kontrolovali hru a mali ďalšie dve šance. Nemali sme pocit, že spôsob, akým hráči Realu útočili, by nám mohol spôsobiť problémy, no v závere sa aj tak presadili. V histórii to takto urobili už mnohokrát,“ mrzelo španielskeho lodivoda na lavičke manchesterského tímu.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Ďalší „comeback“ Realu Madrid. V závere zápasu proti ManCity vstal z mŕtvych a zahrá si vo finále (video) © SITA Všetky práva vyhradené.