fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Joe Biden spečatil svojim podpisom ďalší balík pomoci v hodnote 40 miliárd dolárov pre Ukrajinu

Až 20 miliárd dolárov pôjde na zabezpečenie dodávok pokročilých zbraní, ktoré majú zabrániť Rusku v ich ďalšom postupe.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.5.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden v sobotu podpísal legislatívu o balíku pomoci Ukrajine vo výške 40 miliárd dolárov. Učinil tak za neobvyklých okolností, keďže je uprostred cesty do Ázie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

V rámci novej legislatívy dostane Ukrajina vojenskú pomoc vo výške 20 miliárd dolárov, čím sa zabezpečia stále dodávky pokročilých zbraní, ktoré majú zabrániť postupu Ruska.

Ďalších osem miliárd dolárov pôjde na všeobecnú ekonomickú podporu, päť miliárd dolárov poputuje na riešenie globálneho nedostatku potravín, ktorý by mohol vyplynúť z kolapsu ukrajinského poľnohospodárstva, a viac ako miliarda dolárov na pomoc utečencom.

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Joe Biden spečatil svojim podpisom ďalší balík pomoci v hodnote 40 miliárd dolárov pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií