fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V utorok sa pred súd postavia svedkovia v prípade vraždy Jána Kuciaka a plánovaných likvidácií Žilinku, Lipšica či Šufliarskeho

O údajnej príprave vrážd prokurátorov by mal vypovedať aj odsúdený člen sereďského drogového gangu Ilija Weiss.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.5.2022 (Webnoviny.sk) – Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku bude v utorok (24. mája) pokračovať hlavné pojednávanie v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Vypovedať bude aj odsúdený mafián

Ako svedkovia by mali pred súdom vypovedať právoplatne odsúdení Zoltán Andruskó a Miroslav Marček. Andruskó v rámci dohody o vine a treste dostal za podiel na smrti novinára trest 15 rokov väzenia a Marček, ktorý sa priznal k jeho vražde trest 25 rokov.

Obaja figurujú aj v prípade prípravy vrážd. O tých by mal vypovedať aj odsúdený člen sereďského drogového gangu Ilija Weiss. Pojednávanie je zároveň vytýčené aj na stredu 25. a štvrtok 26. mája.

ŠTS nevykonal všetky dôkazy

Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Kočnera a Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol.

Prečítajte si tiež:
Prezidentka Čaputová priznala omyl pri vyznamenaní členov Bielej légie, pochybilo sa v procese posudzovania

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

V tejto veci čelia obžalobe okrem Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej aj Tomáš Szabó, Dušan Kr. a bosniansky občan Darko D.

Viac k témam: Pojednávanie, Príprava vraždy, Súdy, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – V utorok sa pred súd postavia svedkovia v prípade vraždy Jána Kuciaka a plánovaných likvidácií Žilinku, Lipšica či Šufliarskeho © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií