fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes opäť stojíme proti masívnej propagande a šíreniu lží, tento raz sa rozhodujeme sami

Po 54 rokoch od invázie však stojíme proti masívnej propagande, šíreniu lží a nenávisti.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.8.2022 (Webnoviny.sk) – Máme možnosť aj povinnosť konať tak, aby sme znovu nezažili august 1968. Po 54 rokoch od invázie však stojíme proti masívnej propagande, šíreniu lží a nenávisti.

Na sociálnej sieti to napísala prezidentka SR Zuzana Čaputová pri príležitosti výročia vstupu vojsk Varšavskej zmluvy. Vyzvala tiež na vzdanie úcty obetiam invázie.

Prezidentka dodala, že dnes už nie sme okupovanou krajinou a o svojej budúcnosti sa rozhodujeme sami. Nežijeme ani v bipolárnom svete, sme súčasťou demokratického medzinárodného spoločenstva. V rámci tohto spoločenstva pomáhame napadnutej Ukrajine aj my, ktorí sme zažili normalizovanie za pomoci zbraní.

Invázia vojsk Varšavskej zmluvy v roku 1968 bola najväčšou vojenskou operáciou od konca druhej svetovej vojny, a ktorá zastavila spoločenské zmeny a začal sa proces normalizácie. Podľa Čaputovej príbehy ľudí, ktorých totalita vyhnala, zlomila, či zničila ich budúcnosť, rezonujú dodnes. Očakávanú zmenu priniesla až Nežná revolúcia.

Viac k témam: Nežná revolúcia, Okupácia Československa, Varšavská zmluva
Zdroj: Webnoviny.sk – Dnes opäť stojíme proti masívnej propagande a šíreniu lží, tento raz sa rozhodujeme sami © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Gorbačov sa zaslúžil o pád komunizmu bez krviprelievania, podľa poslancov bol veľkým symbolom aj chybou systému
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií