fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dobrovoľní hasiči z Horehronia zakladali požiare, aby ich mohli hasiť (foto)

Traja muži tak spôsobili škodu v státisícoch eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.8.2022 (Webnoviny.sk) – Policajti obvinili dobrovoľných hasičov, ktorí zakladali požiare, aby ich mohli následne hasiť. Prípad sa týka troch osôb vo veku 29, 24 a šestnásť rokov, ktoré čelia obvineniu zo zločinu poškodzovania cudzej veci v spolupáchateľstve.

Ako polícia informovala na sociálnej sieti, v objekte firmy v Polomke (okr. Brezno) zapálili drevené odrezky určené na druhotné spracovanie. Podľa poškodenej spoločnosti tak vznikla škoda odhadnutá na 190-tisíc eur.

Dvoch starších z obvinených obvinila aj polícia v Pohorelej, a to z rovnakého prečinu v ďalších piatich skutkoch. Štyri z nich spáchali už počas minulého roka. Išlo o ďalšie požiare, ktoré založili v Polomke, Heľpe a Závadke nad Hronom. Majiteľom spôsobili celkovú škodu odhadovanú na viac ako 215-tisíc eur. Hrozí im trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Viac k témam: Dobrovoľní hasiči, Podpaľač, Požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Dobrovoľní hasiči z Horehronia zakladali požiare, aby ich mohli hasiť (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií