fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska komisia upozorňuje Slovensko pre nezavedenie smerníc, na zozname sú aj ďalšie štáty Únie

Lehota na transpozíciu uplynula medzi 1. júlom a 31. augustom 2022.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) posiela formálne upozornenie Slovensku a ďalším krajinám za to, že včas neprijali opatrenia na transponovanie smerníc Európskej únie (EÚ). Rozhodnutie sa týka dovedna 24 členských štátov, ktoré ešte neoznámili úplné transpozičné opatrenia pre 10 smerníc EÚ, ktorých lehota na transpozíciu uplynula medzi 1. júlom a 31. augustom 2022. Ako EK informuje na svojej webstránke, dotknuté členské štáty majú dva mesiace na to, aby odpovedali na formálnu výzvu a doplnili ich transpozíciu, alebo sa Komisia môže rozhodnúť vydať odôvodnené stanovisko.

Slovensku EK adresuje formálnu výzvu v súvislosti s transponovaním smernice o transparentných a predvídateľných pracovných podmienkach v Európskej únii, smernice týkajúcej sa používania digitálnych nástrojov a postupov v rámci práva obchodných spoločností a smernice o rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom rodičov a osôb s opatrovateľskými povinnosťami.

Napríklad, pre tri smernice EK upozorňuje aj Česko. Výzva Maďarska sa týka piatich smerníc, v prípade Rakúska dvoch a Poľska štyroch.

Viac k témam: Smernice EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia upozorňuje Slovensko pre nezavedenie smerníc, na zozname sú aj ďalšie štáty Únie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Heger poďakoval Scholzovi za batérie systému Patriot a na Slovensko prídu ďalší nemeckí vojaci
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií