fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Francúzsko si pochvaľuje letnú turistickú sezónu, cudzinci míňali ako pred pandémiou a niekde aj viac

Podľa predbežných odhadov turisti počas tohtoročného leta vo Francúzsku minuli o 10 percent viac ako v roku 2019.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.8.2022 (Webnoviny.sk) – Výdavky turistov vo Francúzsku dosiahli predpandemickú úroveň a v niektorých oblastiach ju dokonca prekonali. Informovala o tom ministerka turizmu Olivia Grégoireová.

Podľa predbežných vládnych odhadov turisti počas tohtoročného leta vo Francúzsku minuli o 10 percent viac ako v roku 2019.

Dva milióny pracovných miest

Odhady sú založené na údajoch o používaní bankových kariet a údajoch z ubytovacích a reštauračných zariadení. Turizmus tvorí osem percent francúzskej ekonomiky a v krajine vytvára dva milióny pracovných miest.

V roku 2019 prišlo do Francúzska 90 miliónov turistov. Odhaduje sa, že ich počet by mohol vzrásť na 100 miliónov ročne.

Ázijčanov nahradili iní

Počas tohtoročného leta sa do Francúzska vo veľkom vrátili britskí turisti ale aj návštevníci z USA, Holandska, Nemecka a Belgicka.

Americkí a európski turisti tak vo Francúzsku nahradili výraznú neprítomnosť turistov z Ázie, ktorí zostali doma pre pokračujúce opatrenia zamerané proti šíreniu koronavírusu.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko si pochvaľuje letnú turistickú sezónu, cudzinci míňali ako pred pandémiou a niekde aj viac © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Poslanci schválili zmeny vo verejnom obstarávaní, opozičný návrh Jozefa Šimka podporilo aj hnutie Sme rodina
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií