fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ozbrojené sily SR oslavujú svoj deň v Brezovej pod Bradlom, hurbanovskí dobrovoľníci v jej okolí zviedli víťaznú bitku

Ozbrojené sily si pravidelne pripomínajú svoj sviatok na konci septembra, ktorý je zároveň výročím prvého ozbrojeného vystúpenia za sebaurčenie Slovákov.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.9.2022 (Webnoviny.sk) – V sobotu sa v Brezovej pod Bradlom konajú oslavy dňa Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR).

Okrem tradičných protokolárnych aktivít spojených s položením vencov pri pamätníku hurbanovských dobrovoľníkov na Prietržskej ceste a slávnostného vojenského nástupu na námestí generála Milana Rastislava Štefánika v Brezovej pod Bradlom pripravujú organizátori aj popoludňajší program spojený s ukážkami výcviku jednotlivých zložiek ozbrojených síl, statické a dynamické ukážky zbraní a vybavenia nielen slovenských vojakov, ale aj spojencov. Informoval o tom hovorca OS SR Štefan Zemanovič.

Ukážka taktického cvičenia

Počas aktivít na „poli pod Barancom“ má byť hlavným bodom programu viac ako hodinová ukážka taktického cvičenia mechanizovaných jednotiek s podporou delostrelectva, letectva, ale aj prezentácia príslušníkov síl pre špeciálne operácie.

Počas ukážky môže verejnosť vidieť prípravu bojiska, prieskum v rôznych formách, samotnú bojovú činnosť doprevádzanú palebnou podporou delostrelectva a leteckou podporou, ale aj to, čo bežne vidieť nie je – činnosť jednotiek vojenskej polície pri zbieraní vojnových zajatcov, logistov odťahujúcich poškodenú bojovú techniku alebo činnosť vojenského zdravotníctva pri ošetrovaní a odsune zranených.

Prečítajte si tiež:
Pripnite si malý kvietok narcisu na podporu onkologických pacientov aj vo vlakoch ZSSK na tratiach TEŽ

Na podujatie sa presúvala ťažká vojenská technika z rôznych kasární ozbrojených síl, preto rezort obrany vyzval verejnosť, aby rešpektovala pokyny sprievodných vozidiel a vojenskej polície.

Sviatok na konci septembra

Ozbrojené sily si pravidelne pripomínajú svoj sviatok na konci septembra, ktorý je zároveň výročím prvého ozbrojeného vystúpenia za sebaurčenie Slovákov.

Práve v okolí Brezovej pod Bradlom zviedli hurbanovskí dobrovoľníci pod velením Jána Francisciho 22. septembra 1848 svoju prvú víťaznú bitku.

Viac k témam: boj Slovákov za sebaurčenie, Deň Ozbrojených síl Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozbrojené sily SR oslavujú svoj deň v Brezovej pod Bradlom, hurbanovskí dobrovoľníci v jej okolí zviedli víťaznú bitku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií