fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krajniak povedal, kedy bude treba jednoznačne rozpustiť vládu

Podpredseda Výboru Národnej rady SR pre sociálne veci Ján Richter (Smer-SD) si myslí, že pre Slovensko ako také, by bolo lepšie riešenie, aby boli predčasné voľby a znovu sa rozdali karty.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.9.2022 (Webnoviny.sk) – Podpredseda Sme rodina a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak tvrdí, že fungovanie súčasnej vlády je zmysluplné dovtedy, pokiaľ dokáže pomáhať ľuďom.

„Ak parlament nebude schopný prijímať pomoc ľuďom, tak vládnuť nemá zmysel, potom to jednoznačne treba rozpustiť,” povedal v sobotu v diskusnej relácii Sobotné dialógy na RTVS.

Treba znovu rozdať karty

Podpredseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre sociálne veci Ján Richter (Smer-SD) si myslí, že „pre Slovensko ako také by bolo lepšie riešenie, aby boli predčasné voľby a znovu sa rozdali karty.” Taktiež povedal, že pri moci by mali byť ľudia, ktorí vedia riadiť štát.

„Koalícia je veľmi oklieštená, strana Za ľudí už ani nie je strana,” doplnil. Richter nazval spor medzi stranou Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) vojnou. „Matovič padne ako minister, príde do parlamentu a tým sa nič nevyrieši,” dodal.

Problém so zákonom o štátnom rozpočte

V parlamente sa bude čoskoro schvaľovať zákon o štátnom rozpočte. Krajniak si je takmer na 100 percent istý, že ho schvália. Richter však tvrdí, že kto chce vládnuť, musí mať podporu, aby vedel tento zákon schváliť.

Prečítajte si tiež:
Poslanci prijali uznesenie a ostro odsúdili teroristický útok na LGBTI komunitu, vláda má prijať opatrenia

„Ani koalícia nemôže očakávať, že opozícia podporí štátny rozpočet, lebo to je politický zákon,” doplnil.

Viac k témam: Koaličná kríza, Menšinová vláda Eduarda Hegera, Predčasné voľby, Štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajniak povedal, kedy bude treba jednoznačne rozpustiť vládu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií