Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Gregor Kuffa je podľa firmy HEBA zodpovedný za konflikt s hospodárením, parcelu bránil s pomocou manželky a dieťaťa

Firma tvrdí, že Gregor Kuffa v roku 2020 zabránil spoločnosti využívať parcelu, na ktorú mala nárok.

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Popradská spoločnosť HEBA je presvedčená, že konflikt v súvislosti s hospodárením v spoločnom katastri má na svedomí Gregor Kuffa, brat podpredsedu strany Život – Národná strana (Život – NS) a poslanca Národnej rady (NR) SR Filipa Kuffu.

Firma tvrdí, že Gregor Kuffa v roku 2020 zabránil spoločnosti využívať parcelu, na ktorú mala nárok. Pre agentúru SITA to povedala Henrieta Bagoňová zo spoločnosti HEBA.

Kuffa napadol zamestnancov

„V katastri Ľubica si pán Kuffa ohradil elektrickým plôtikom parcelu číslo 8814/1 1A s výmerou približne 7,6 hektára. Túto parcelu bránil okrem oplotenia svojou osobou, pomocou svojej manželky s dieťaťom, vyhrážkami a napadol aj našich zamestnancov. Na spomínanom mieste sa taktiež pásol jeho dobytok,“ povedala Bagoňová, ktorá priznala, že nárok na parcelu dokladovali aj na polícii. Takéto doklady obsahujú nájomné zmluvy alebo vlastníctvo.

Bagoňová tvrdí, že vo firme nevedia, či polícia alebo iné orgány požiadali Gregora Kuffu, aby svoj právny nárok oplotiť si a užívať túto parcelu dokladoval, a ak áno, či tak naozaj urobil.

Bez platnej nájomnej zmluvy

Podpredseda strany Filip Kuffa, ktorý kandidoval na kandidátke strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), vo štvrtok 18. augusta povedal, že prezentovaný konflikt medzi jeho bratom Gregorom Kuffom a firmou, ktorá hospodári v tom istom katastri, spočíva v tom, že spoločnosť HEBA sa usiluje o pozemky, na ktoré nemá nárok.

„Ak majú právny nárok na hospodárenie, môže to byť len vtedy, keby firma HEBA mala uzatvorenú platnú nájomnú zmluvu s mojím bratom. Tú uzatvorenú nemá,“ uviedol Filip Kuffa. Ďalej tvrdí, že firma nezákonne monitorovala jeho rodinných príslušníkov.

Gregor Kuffa povedal, že v jeho „vlastníctve je podľa zmluvy 162 373 metrov štvorcových, pôda vo vlastníctve firmy HEBA je 1,29 milióna metrov štvorcových. Ak nás nazývajú médiá zemepánmi, čo je potom firma HEBA?“ uviedol Gregor Kuffa, ktorý zároveň povedal, že nemá problém svoj majetok dosvedčiť kúpnymi zmluvami.

Zdroj: Webnoviny.sk – Gregor Kuffa je podľa firmy HEBA zodpovedný za konflikt s hospodárením, parcelu bránil s pomocou manželky a dieťaťa © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií