fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hagyari chce zabojovať o post primátora Prešova, mesto viedol už dve funkčné obdobia

Hagyari bol primátorom dve volebné obdobia, dvakrát vo voľbe neuspel proti súčasnej primátorke.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.7.2022 (Webnoviny.sk) – Kandidatúru na post primátora mesta Prešov v piatok ohlásil bývalý primátor Pavel Hagyari. Súčasný poslanec Prešovského samosprávneho kraja bude kandidovať ako nezávislý.

Na kandidátke pre komunálne voľby predbežne v rámci svojho tímu počíta aj s najmenej 25 uchádzačmi o post poslancov 31-členného mestského zastupiteľstva. Nevylúčil ani plné obsadenie kandidátnej listiny.

Nespokojnosť s fungovaním Prešova

Hagyari svoju kandidatúru odôvodnil tým, že on, ani jeho priatelia a mnoho občanov mesta nie je spokojných s tým, ako Prešov funguje. Podľa neho sa doteraz nezvládal manažment mesta.

„Chceme do Prešova vrátiť život, dynamiku, komunikáciu na denno-dennej báze. To, čo tu chýba, možno nie sú bezplatné MHD, ale každodenná komunikácia s ľuďmi a reakcia na problémy, ktoré existujú. Chceme z Prešova urobiť dobré miesto pre život, ktoré bude mať európske štandardy,“ uviedol Hagyari, ktorý opätovne kandiduje napriek tomu, že v predchádzajúcich dvoch komunálnych voľbách neuspel a po neúspechoch vyhlásil, že sa o post primátora znova uchádzať nebude.

Hagyariho priority

„To je dilema. Viac-menej občania mesta na to apelovali s tým, že som sa tu narodil, že som ´Koňar´a tu zrejme odídem na večnosť. Zmenila sa situácia, preto som sa rozhodol, že znova pôjdem kandidovať,“ vysvetlil zmenu názoru.

Prečítajte si tiež:
Herpes vašu dovolenku miluje

Za svoje priority označil poriadok v meste, budovanie ciest a chodníkov, naštartovať kultúru v meste a mať korektný vzťah k všetkým prešovským športom. Podrobnejší program chce predstaviť v priebehu augusta.

Pavel Hagyari má 65 rokov. Primátorom mesta Prešov bol v dvoch funkčných obdobiach od roku 2006 do roku 2014. V nasledujúcich dvoch voľbách sa o tento post uchádzal, v oboch prípadoch ale prehral so súčasnou primátorkou Andreou Turčanovou. Tá potvrdila, že o tretie zvolenie sa uchádzať nebude. Oficiálne svoju kandidatúru na post primátora Prešova už ohlásili aj mestský poslanec a podnikateľ František Oľha (Šanca) a generálny riaditeľ Agentúry regionálneho rozvoja PSK Artúr Benes (nezávislý).

Kresťansko-demokratické hnutie oznámilo, že jeho kandidátkou bude mestská poslankyňa Zuzana Bednárová, Strana Za ľudí predstavila ako svoju kandidátku štátnu tajomníčku Vieru Leščákovú. Neoficiálne kandidatúru na primátora Prešova oznámil aj mestský poslanec Martin Eštočák (nezávislý), ktorý chce oficiálne potvrdiť svoj záujem o post primátora po zozbieraní potrebných podpisov ku kandidatúre.

Viac k témam: Komunálne voľby, primátor Prešova
Zdroj: Webnoviny.sk – Hagyari chce zabojovať o post primátora Prešova, mesto viedol už dve funkčné obdobia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Odvolanie Kováčika má stovky strán, bývalý špeciálny prokurátor je obvinený aj z prijatia úplatku
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií