fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poslednú rozlúčku s kardinálom Tomkom v Košiciach budú sprevádzať viaceré bezpečnostné opatrenia

Polícia nepristúpi k mimoriadnym dopravným opatreniam, treba však rešpektovať, že na cestách bude zvýšený pohyb.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.8.2022 (Webnoviny.sk) – Poslednú rozlúčku so zosnulým kardinálom Jozefom Tomkom v košickom Dóme sv. Alžbety, ktorá začne v nedeľu 14. augusta popoludní, budú sprevádzať viaceré bezpečnostné opatrenia.

Policajti sú už v teréne

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, rôzne policajné zložky, v uniformách i bez, sú v teréne už niekoľko dní.

V uliciach bude nielen počas poslednej rozlúčky vyčlenený dostatočný počet príslušníkov Policajného zboru. V tejto súvislosti chceme širokú verejnosť, ktorá bude smerovať na miesto poslednej rozlúčky, upozorniť, aby rešpektovali v prvom rade pokyny organizátorov, ale i policajtov,” povedala Ivanová.

Parkovanie prioritne pre cirkev

Zároveň upozornila že priestory katedrály budú prioritne vyčlenené pre cirkevných hodnostárov a delegácie.

Všetky autobusy, ktoré dovezú účastníkov poslednej rozlúčky, budú smerované ku Košickej futbalovej aréne, preto v tomto okolí počítajte s ich zvýšeným pohybom. Tým, ktorí na poslednú rozlúčku prídu osobnými autami, odporúčame využiť parkovacie domy, prípadne parkoviská pred obchodnými centrami,” zdôraznila hovorkyňa.

Ideálne miesto pre zlodejov

V dôsledku zvýšeného počtu ľudí je podľa polície vhodné dávať si väčší pozor na osobné veci, najmä mobilné telefóny, peňaženky či doklady.

Prečítajte si tiež:
Meteorológovia varujú pred horúčavami, pre sedem okresov platí vyššia výstraha a 36 je žltých

Pietny akt môžu dlhoprstí využiť vo svoj prospech. Skúsený vreckár vie kabelku či vrecká prehľadať v priebehu niekoľkých sekúnd,” upozornila Ivanová.

Dopravné obmedzenia na cestách

Polícia podľa hovorkyne nepristúpi k mimoriadnym dopravným opatreniam, treba však rešpektovať, že na cestách bude zvýšený pohyb veriacich i tých, ktorých na poslednú rozlúčku privedie zvedavosť.

Na cestách preto treba byť vzájomne ohľaduplní, disciplinovaní a tolerantní. Najmä v exponovaných časoch, a to pred poslednou rozlúčkou a po jej ukončení, môže dochádzať k tvorbe dopravných kolón, preto sa treba na cestu vyzbrojiť trpezlivosťou a podľa možností s dostatočným časovým predstihom.” dodala Ivanová.

Viac k témam: Kardinál, Pohreb
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslednú rozlúčku s kardinálom Tomkom v Košiciach budú sprevádzať viaceré bezpečnostné opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií