fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hasiči od pondelka likvidujú lesný požiar v Slovenskom raji, ktorý pravdepodobne zapríčinil blesk

Na mieste sú piati hasiči, oheň ešte tlie.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.7.2022 (Webnoviny.sk) – Hasiči aj v utorok ráno zasahujú na mieste požiaru, ktorý v pondelok vypukol na území Slovenského raja v ťažko prístupnom teréne.

Potvrdil to pre agentúru SITA operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach. Podľa jeho slov sú na mieste piati hasiči so štyrmi kusmi techniky. Oheň tam ešte stále tlie.

Požiar je pod kontrolou

Požiar nahlásili viacerí ľudia v poludňajších hodinách neďaleko Podleska, východne od kóty Krompľa, viditeľný bol už od Letanoviec, aj z diaľnice D1.

Na mieste zasahovali od začiatku profesionálni hasiči aj dobrovoľní hasiči z Hrabušíc. „Horel borovicovo-smrekovcový les, kde sa požiar šíril hlavne koreňmi, hrabankou a padajúcimi horiacimi stromami. Vďaka včasnej lokalizácii a razantnému postupu všetkých zložiek, ktoré sa na hasení zúčastnili, bol požiar lokalizovaný na ploche približne 60 x 60 metrov. A vďaka obkopaniu a neskoršiemu haseniu vodou, ktorá sa kvôli nedostupnosti prečerpávala do menšieho vozidla s kapacitou 2 500 litrov bol po pár hodinách hasenia požiar už pod kontrolou,“ informovala Správa Národného parku Slovenský raj.

Prečítajte si tiež:
Je potrebné zefektívnenie finančného vyšetrovania, zhodli sa Mikulec a Kövesiova

Do lesa udrel blesk

Podľa nej je najpravdepodobnejšou príčinou tohto požiaru blesk, keďže približne v strede požiaroviska sa nachádzal stojaci strom čerstvo poškodený od blesku.

Správa národného parku pripomenula, že neďaleko tohto územia bol v roku 2000 zatiaľ najničivejší požiar v Slovenskom raji. Zhorelo vtedy 64 hektárov lesa a pri jeho hasení zahynuli šiesti ľudia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Blesk, Lesné požiare, Národný park Slovenský raj
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči od pondelka likvidujú lesný požiar v Slovenskom raji, ktorý pravdepodobne zapríčinil blesk © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií