fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Je potrebné zefektívnenie finančného vyšetrovania, zhodli sa Mikulec a Kövesiova

Roman Mikulec (OĽaNO) ocenil spoluprácu Európskej prokuratúry s jednotlivými národnými orgánmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) sa stretol s hlavnou európskou prokurátorkou Laurou Codruta Kövesiovou.

Počas bilaterálneho stretnutia ocenil spoluprácu Európskej prokuratúry (EPPO) s národnými orgánmi v oblasti ochrany finančných záujmov Európskej únie pred trestnými činmi, ktoré každý rok spôsobujú značné finančné ujmy. V tlačovej správe o tom informovala Gabriela Tuchyňová z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR (MV SR).

Spolupráca spočívajúca v aktívnej a dynamickej komunikácii prezidiálnych útvarov s inštitútom Európskej prokuratúry už od jej vzniku prispieva k budovaniu a rozvoju našich dobrých budúcich vzťahov a ochrane európskych záujmov,“ povedal Mikulec.

Minister s prokurátorkou diskutoval aj o možnostiach konkrétnych technických a personálnych krokov, ktoré by mohli zefektívniť ďalšiu spoluprácu. Obe strany považujú za kľúčové najmä zefektívnenie finančného vyšetrovania a posilnenia boja proti organizovanému zločinu.

Viac k témam: Medzinárodná spolupráca, Organizovaný zločin, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Je potrebné zefektívnenie finančného vyšetrovania, zhodli sa Mikulec a Kövesiova © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií