fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hasiči zasahovali v Žilinskom kraji počas dažďov a silného vetra, odstraňovali spadnuté stromy či vodu z pivníc

Celkom zasahovalo 56 profesionálnych a dobrovoľných hasičov a bolo nasadených 14 kusov hasičskej techniky.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Spolu 14 zásahov profesionálnych a dobrovoľných hasičov si v Žilinskom kraji vyžiadalo nedeľňajšie nepriaznivé daždivé počasie spojené so silným vetrom. Podľa Michala Kypusa z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline zasahovalo celkovo 15 profesionálnych a 41 dobrovoľných hasičov a bolo nasadených 14 kusov hasičskej techniky.

Dvakrát zasahovali príslušníci HaZZ z Dolného Kubína a Martina, po jednom zásahu absolvovali ich kolegovia zo Žiliny a Liptovského Mikuláša. „Hasiči odstraňovali spadnuté a naklonené stromy z komunikácií, odčerpávali splaškovú vodu z bytov a vodu zo zatopených pivníc,“ priblížil prácu hasičov Kypus.

V akcii boli aj dobrovoľní hasiči z kysuckých a oravských obcí Staškov, Zábiedovo, Štefanov nad Oravou, Brezovica a miest Námestovo, Tvrdošín a Trstená. „V súvislosti s povodňovou situáciou na Hornej Orave bol vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity na vodnom toku Vlčí potok v meste Trstená,“ dodal Kypus.

Viac k témam: Hasiči, Silné búrky, Silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči zasahovali v Žilinskom kraji počas dažďov a silného vetra, odstraňovali spadnuté stromy či vodu z pivníc © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií