fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger odovzdal prezidentke Čaputovej tri mená nových ministrov, o jednu pozíciu má záujem on sám

Premiér zároveň povedal, že sa cíti byť úplne autonómny od svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča (OĽaNO). 

Máte tip? napíšte nám mailom

10.9.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér prezidentke Zuzane Čaputovej odovzdal tri mená a požiadal ju, aby vedením rezortu školstva dočasne poverila jeho. Ku konkrétnym menám budúcich ministrov, ktorí by mali nahradiť odídených ministrov za SaS, sa nechcel vyjadriť, povedal, že o nich bude informovať. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to povedal v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Viac o téme: Koaličná kríza

Premiér sa cíti byť úplne autonómny od svojho straníckeho šéfa Igora Matoviča (OĽaNO). Nechcel sa vyjadrovať k vyjadreniam jeho odídeného poradcu Ivana Štulajtera, ktorý tvrdil, že Heger sa nevie vymaniť z Matovičovho vplyvu, povedal len, že informácie spoza zatvorených dverí by sa nemali vynášať.

Ultimátum SaS považuje za veľkú chybu, ku ktorej nemalo dôjsť a bolo postavené na argumentoch, ktoré neboli pravdivé. O tom, či zvažoval, že by aspoň pohrozil demisiou, sa tiež nechcel vyjadrovať.

Viac k témam: Koaličná kríza, noví ministri, pád vlády, rozpad vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger odovzdal prezidentke Čaputovej tri mená nových ministrov, o jednu pozíciu má záujem on sám © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
RTVS potrebuje zmenu a ja ju reprezentujem, tvrdí kandidát na post riaditeľa Seman
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií