fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hirman: Sme vo veľmi ťažkej situácii, ale ideme bojovať za túto krajinu spoločne

Podľa premiéra Eduarda Hegera sú všetci vymenovaní ministri odborníci, ktorí zabezpečia kontinuitu.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.9.2022 (Webnoviny.sk) – Keď je kríza, keď je zle, treba bojovať. Takto okomentoval prijatie ponuky stať sa ministrom hospodárstva nový šéf rezortu Karel Hirman.

Krajina čelí kríze

„Všetci spoločne sme vo veľmi ťažkej situácii, vidíme to v celej Európe, je to globálny problém, takže kedy, ak nie teraz, treba ísť do boja, aby sme všetci spoločne túto krízu ustáli, aby sme išli ďalej,” povedal pri jeho predstavovaní premiérom Eduardom Hegerom.

Podľa Hirmana žijeme dobu, akú sme ešte nezažili. Odmietol, že by bol jeho príchod na čelo ministerstva hospodárstva v tejto dobe politickou samovraždou.

„Ideme bojovať za túto krajinu spoločne, áno, bude to niečo stáť, na to, aby sme to všetci spoločne v kľude a v pokoji a so zachovaním výroby a životnej úrovne prekonali toto obdobie,” zhrnul nástupca Richarda Sulíka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová prijala demisie a vymenovala nových členov vlády SR (fotografie)

Odborník na energetiku

Ako doplnil premiér Heger, všetci vymenovaní ministri sú odborníci, ktorí zabezpečia kontinuitu. Vyjadril im pritom plnú odbornú, ale aj politickú podporu.

Prečítajte si tiež:
Remišová: Samosprávy budú v najbližších rokoch rozhodovať o dvoch miliardách eur z balíka nových eurofondov

„Som si istý, že uchopia opraty od prvého dňa profesionálne a na maximum,” skonštatoval. V súvislosti s Karlom Hirmanom vyzdvihol jeho predchádzajúce pôsobenie. „Vyštudoval ťažbu ropy a plyny, čo viac potrebujete pre tento čas,” povedal.

Karel Hirman je odborník v oblasti energetiky, ktorý pôsobil ako poradca premiérky Ivety Radičovej, ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, ale aj ako expert na energetiku v tíme poradcov ukrajinského premiéra Volodymyra Hrojsmana.

Pôsobil tiež ako manažér a člen riadiacich orgánov niekoľkých slovenských energetických spoločností a v Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre.

Viac k témam: Demisia, energetická kríza, Koaličná kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Hirman: Sme vo veľmi ťažkej situácii, ale ideme bojovať za túto krajinu spoločne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií