Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Holandská vláda sa rozpadla pre spory v oblasti migračnej politiky, premiér Mark Rutte rezignoval

Mark Rutte rezignoval, no s jeho kabinetom zostanú v úrade, kým nevznikne nová vládna koalícia.

8.7.2023 (SITA.sk) – Holandská vláda v piatok padla pre neprekonateľné rozdiely v postojoch o migračnej politike. Premiér Mark Rutte, ktorý je najdlhšie vládnucim predsedom vlády v krajine, rezignoval, no s jeho kabinetom zostanú v úrade, kým nevznikne nová vládna koalícia. Parlamentné voľby by sa mali uskutočniť neskôr počas tohto roka.

Rutte v stredu a vo štvrtok predsedal stretnutiam koalície o dohode o migračnej politike. Počas posledného kola rokovaní v piatok večer napokon strany jednomyseľne rozhodli, že sa v tejto veci nedohodnú a nemôžu preto zostať v koalícii. Vláda pritom zložila prísahu pred viac ako 18 mesiacmi.

Viac k témam: holandská vláda, Holandský premiér, Migračná politika, pád vlády, Parlamentné voľby v Holandsku, vládna koalícia
Zdroj: SITA.sk – Holandská vláda sa rozpadla pre spory v oblasti migračnej politiky, premiér Mark Rutte rezignoval © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií