fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Budeme prvá krajina na svete, ktorá uskutoční celoplošné testovanie!

Premiér Igor Matovič dnes na tlačovej konferencii s názvom “Priznanie“ informoval, že chce dať pretestovať dva krát všetkých obyvateľov Slovenska.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Chystali sme potichu najväčšiu operáciu, aká bola kedy na Slovensku uskutočnená a to je celoplošne pretestovanie všetkých obyvateľov Slovenska. Nielen jeden, ale dva víkendy po sebe” povedal premiér.

Premiér koncom septembra požiadal o utajený režim a svojich kolegov informoval o jeho osobnom úmysle: ,,že by sme boli prvá krajina na svete, ktorá v situácii, kedy nám prudko rastú počty chorých ľudí, že by sme boli prvá krajina na svete, ktorá pretestuje všetkých obyvateľov a takýmto spôsobom sa pokúsi zastaviť šírenie COVID-19“ .

Testovanie počas Dušičiek

Matovič avizoval, že testovanie bude pravdepodobne prebiehať počas dvoch víkendov v pri sviatku všetkých svätých. Objednali až 13 miliónov testov.

Bude testovanie povinné?

Matovič  povedal, že testovanie preberali aj v Bruseli aj s Merkelovou: “Tri týždne sa nám to podarilo udržať pod pokrievkou, ale zatiaľ nemáme odpoveď na všetky otázky,” odpovedal Matovič či bude alebo nebude testovanie povinné.

Podľa neho bude pravdepodobne zriadených 5997 odberových miestností a na každom by bolo asi 7 ľudí.

Sulík sa na sociálnej sieti vyjadril, ako bude testovanie prebiehať: ,”CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE – SPRÁVNY KROK.

“Testy sú kúpené, na Dušičky pretestujeme všetkých obyvateľov a budeme vedieť, kto je a kto nie je nakazený. Potom je to na zodpovednosti infikovaných, aby dodržali karanténu. Prosím veľmi pekne všetkých, aby sa testovania zúčastnili. P.S.: test je antigénový, stojí 4€, výsledok je do 20 minút a testovať sa bude vo volebných miestnostiach.“

O plošnom testovaní sa rozhodne v nedeľu

Kvôli celoplošnému testovaniu bude zajtra zasadať mimoriadne aj vláda. Na nej sa bude rozoberať prípravy na celoplošné testovanie pod záštitou Ozbrojených síl SR.

Prečítajte si tiež:
POZOR! Nový režim na hraniciach. V platnosti je nová vyhláška
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií