fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Johannesburgom otriasla streľba v bare, vyžiadala si niekoľko mŕtvych a zranených (foto)

Polícia uviedla, že podľa doterajších správ do baru prišla krátko po polnoci zo soboty na nedeľu minibusom skupina mužov a začali strieľať na niektorých hostí.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.7.2022 (Webnoviny.sk) – Streľba v bare na predmestí Soweto juhoafrického Johannesburgu si vyžiadala 15 mŕtvych. Informovala o tom miestna polícia, podľa ktorej sú ďalší ľudia v kritickom stave. Polícia uviedla, že podľa doterajších správ do baru prišla krátko po polnoci zo soboty na nedeľu minibusom skupina mužov a začali strieľať na niektorých hostí.

Ďalšia streľba sa v sobotu v noci odohrala v Sweetwaters v Pietermaritzburgu. Dvaja neznámi strelci podľa polície vošli do krčmy a začali náhodne strieľať do ľudí. Dvoch zabili na mieste a ďalších dvoch vyhlásili za mŕtvych v nemocnici. Osem ľudí je so zraneniami v nemocnici.

Juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa odsúdil dvojicu strelieb. „Ako národ nemôžeme dovoliť násilným kriminálnikom, aby nás týmto spôsobom terorizovali, bez ohľadu na to, kde sa tieto incidenty môžu odohrať,“ uviedol Ramaphosa vo vyhlásení.

Dodal, že je potrebná užšia spolupráca na „zlepšenie sociálnych a ekonomických podmienok v komunitách s cieľom zredukovať násilné zločiny a potlačiť nezákonný obeh zbraní“.

Viac k témam: Streľba, Streľba v bare
Zdroj: Webnoviny.sk – Johannesburgom otriasla streľba v bare, vyžiadala si niekoľko mŕtvych a zranených (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko sa vyhráža Litve reakciou, ak nezruší zákaz tranzitu tovarov do Kalinigradu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií