fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čína začala vojenské cvičenia v rôznych oblastiach, ohlásila ich po Pelosiovej nášteve Taiwanu

Čínska armáda plánuje cvičenia od 4. do 7. augusta v šiestich rôznych oblastiach v mori v okolí Taiwanu.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.8.2022 (Webnoviny.sk) – Čína krátko po príchode šéfky Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiovej na návštevu Taiwanu ohlásila sériu vojenských cvičení. Krok Pekingu nasleduje po tom, ako vyhlásil, že podnikne „rozhodné a silné opatrenia”, ak Pelosiová návštevu ostrova uskutoční.

Cvičenia vo vodách a na oblohe

Čínska ľudová armáda uviedla, že cvičenia budú vo vodách a na oblohe neďaleko Taiwanu, pričom v Taiwanskom prielive zrealizuje aj paľbu ostrou muníciou.

„Tento krok je vážnym odstrašením nedávnej veľkej eskalácie negatívnych činov USA v otázke Taiwanu,” uviedla Čína. Čínska oficiálna tlačová agentúra Sin-chua informovala, že armáda plánuje cvičenia od 4. do 7. augusta v šiestich rôznych oblastiach v mori v okolí Taiwanu.

Zahrávajú sa s ohňom

„Niektorí americkí politici sa v otázke Taiwanu zahrávajú s ohňom,” uviedol vo vyhlásení čínsky minister zahraničných vecí Wang I.

Šéfka americkej Snemovne reprezentantov na návštevu Taiwanu pricestovala v utorok. Do krajiny prišla v rámci cesty po ázijských krajinách napriek hrozbe zo strany Číny, že návšteva bude mať „vážne následky”.

Viac k témam: Vojenské cvičenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína začala vojenské cvičenia v rôznych oblastiach, ohlásila ich po Pelosiovej nášteve Taiwanu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko môže byť stíhané za vojnové zločiny pre nepovolenie humanitárnych koridorov, varuje ukrajinská vicepremiérka
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií