Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Káčer: Slovenská diplomacia bráni princípy demokracie a je smutné, že sú porušované ešte aj v 21. storočí

Podpora Ukrajiny v jej zápase o existenciu je podľa ministra zahraničia dôkazom toho, že Slovensko stojí za princípmi a hodnotami demokracie.

15.9.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská diplomacia v medzinárodnom prostredí aktívne obhajuje a bráni ľudskú dôstojnosť, slobodu a spravodlivosť. Pri príležitosti Medzinárodného dňa demokracie to vo vyhlásení uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer. Podľa neho je smutné, že tieto princípy sú porušované ešte aj v 21. storočí, dokonca v našom bezprostrednom susedstve.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Podpora Ukrajiny v jej zápase o existenciu, v jej zápase o sebaurčenie, je dôkazom toho, že Slovensko stojí za princípmi a hodnotami demokracie,“ vyhlásil minister.
Organizácia Spojených národov vyhlásila 15. september za Medzinárodný deň demokracie v roku 2007. Práve v polovici septembra v roku 1991 bola prijatá Všeobecná deklarácia o demokracii, ktorá zakotvuje jej základné princípy a prvky.

Viac k témam: Medzinárodný deň demokracie
Zdroj: Webnoviny.sk – Káčer: Slovenská diplomacia bráni princípy demokracie a je smutné, že sú porušované ešte aj v 21. storočí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií