Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kartapolov tvrdí, že generál Surovikin odpočíva, ale jeho osud je po vzbure wagnerovcov stále nejasný

Ruského generála nevideli na verejnosti od júnovej vzbury, podľa Štátnej dumy odpočíva.

12.7.2023 (SITA.sk) – Ruský generál Sergej Surovikin, ktorého nevideli na verejnosti od júnovej vzbury žoldnierskej Wagnerovej skupiny, údajne „odpočíva“. Informuje o tom spravodajský portál CNN, citujúc poslanca ruskej Štátnej dumy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zatiaľ odpočíva. Nie je k dispozícii,“ povedal šéf obranného výboru Štátnej dumy Andrej Kartapolov vo videu, ktoré v stredu zverejnili na kanáli SHOT na komunikačnej platforme Telegram.

Dokumenty, ku ktorým sa dostali reportéri spravodajskej televízie CNN, pritom naznačujú, že Surovikin bol tajným VIP členom súkromnej žoldnierskej skupiny, ktorá sa koncom júna vzbúrila proti ruskému ministerstvu obrany.

Krátka vzbura, ktorú viedol šéf wagnerovcov Jevgenij Prigožin, predstavovala najväčšiu hrozbu pre vládu ruského prezidenta Vladimira Putina od začiatku jeho invázie na Ukrajinu.

Viac k témam: Generál, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, šéf wagnerovej skupiny, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Kartapolov tvrdí, že generál Surovikin odpočíva, ale jeho osud je po vzbure wagnerovcov stále nejasný © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií