Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Klus bude vo voľbách kandidovať za Sme rodina, „hodiť flintu do žita“ nepovažuje za riešenie

Klusa začiatkom roka kandidoval za člena Európskeho dvora audítorov. Výbor Európskeho parlamentu pre kontrolu rozpočtu 22. marca neodporučil jeho kandidatúru.

3.7.2023 (SITA.sk) – Poslanec Národnej rady (NR) SR Martin Klus (nezaradený, zvolený za stranu Sloboda a Solidarita) bude v nadchádzajúcich predčasných parlamentných voľbách zo 150. miesta kandidovať za hnutie Sme rodina. Medializovanú informáciu Klus potvrdil v statuse na sociálnej sieti.

Symbolická 150. pozícia

Politický subjekt v ňom označil za stranu, ktorá počas aktuálneho volebného obdobia urobila veľký pokrok vo svojich jednoznačných proeuróskych, proatlantických i proukrajinských postojoch.

Dodal, že jeho pozvaním na symbolickú 150. pozíciu ich kandidátky, s tým, tieto témy naďalej pokrýval, podľa Klusa chcelo hnutie tiež demonštrovať trvalosť a nezvrátiteľnosť tohto pokroku. Uviedol tiež, že na kandidátku Sme rodina bol pozvaný ako nestraník.

Šok a veľké sklamanie?

Ak je toto dôvod na šok, veľké sklamanie a všakovaké posmešky, ktoré tu o sebe posledné hodiny od niektorých komentujúcich čítam, čudujem sa, no rešpektujem to. Pre mňa bolo pri rozhodovaní prijať túto kandidátku podstatné to, že v ťažkých časoch, do ktorých sa rútime, máme jasnú zahraničnopolitickú garanciu v ďalšej politickej strane,“ napísal poslanec. Klus dodal, že podľa niekoho je to možno zlé, čudné či hanebné.

„Pre mňa kriticky dôležité, lebo mi nie je jedno, do akého rána sa 1. 10. 2023 zobudíme a napriek tomu, že mám na to X osobných dôvodov, hodiť flintu do žita nepovažujem za riešenie…,“ uzavrel.

Klusa začiatkom roka kandidoval za člena Európskeho dvora audítorov. Výbor Európskeho parlamentu pre kontrolu rozpočtu 22. marca neodporučil jeho kandidatúru. Proti hlasovalo 20 členov výboru, pričom nikto nehlasoval za a traja sa hlasovania zdržali. Vláda SR neskôr zrušila jeho nomináciu, Klus sa jej vzdal z vlastnej iniciatívy. V minulosti bol členom strany Sloboda a Solidarita, pôsobil aj na poste štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Viac k témam: Kandidačné listiny, Poslanec, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Klus bude vo voľbách kandidovať za Sme rodina, „hodiť flintu do žita“ nepovažuje za riešenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií