fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Korčok: Všetci, ktorí si zatvárajú oči pred agresiou voči Ukrajine pošliapavajú odkaz SNP

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok tak reagoval na 78. výročie Slovenského národného povstania.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.8.2022 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (SaS) tvrdí, že všetci, ktorí si zatvárajú oči pred agresiou voči Ukrajine pošliapavajú odkaz Slovenského národného povstania (SNP).

Podľa Korčoka mnohí účastníci SNP prejavili pri oslobodzovaní nášho územia skutočné vlastenectvo a mnohí za to položili svoje životy. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor ministerstva zahraničia.

„Vďaka vypuknutiu SNP sa Slovensko postavilo na správnu stranu dejín. Tí, čo porušujú ľudské i medzinárodné práva, pošliapavajú odkaz SNP,“ uviedol Korčok. Je presvedčený, že na správnej strane chce Slovensko stáť aj dnes, a preto musíme dokázať, že sa vieme postaviť za demokratické hodnoty a princípy.

„Povstanie je dôležitým míľnikom našej histórie, keď sme pred očami demokratického sveta dokázali, že chceme byť jeho súčasťou,“ dodal Korčok.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, SNP Slovenské národné povstanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok: Všetci, ktorí si zatvárajú oči pred agresiou voči Ukrajine pošliapavajú odkaz SNP © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií