Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lídri krajín G7 stoja za Ukrajinou, budú jej poskytovať finančnú či vojenskú pomoc (video)

Ako tiež uviedli, je na Ukrajine, aby rozhodla o budúcom mierovom urovnaní bez vonkajšieho tlaku a vplyvu.

27.6.2022 (Webnoviny.sk) – Lídri krajín v zoskupení G7 sa na samite zaviazali podporovať Ukrajinu „tak dlho, ako to bude potrebné“.

Poskytnutie pomoci Ukrajincom

V spoločnom vyhlásení po videokonferencii s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským zdôraznili svoj „neochvejný záväzok podporovať vládu a ľud Ukrajiny v ich odvážnej obrane suverenity a územnej celistvosti svojej krajiny“. Ako tiež uviedli, je na Ukrajine, aby rozhodla o budúcom mierovom urovnaní bez vonkajšieho tlaku a vplyvu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Predstavitelia siedmich popredných ekonomík sveta vyhlásili, že budú naďalej stáť pri Ukrajine a budú jej poskytovať finančnú, humanitárnu, vojenskú a diplomatickú podporu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zníženie ruských príjmov

Budú tiež podľa svojich slov pokračovať v hľadaní „nových spôsobov, ako izolovať Rusko od účasti na globálnom trhu“ a sú odhodlaní „znížiť ruské príjmy vrátane príjmov zo zlata“.

Rusko musí dodržiavať medzinárodné záväzky vrátane zákazov používania chemických, biologických alebo jadrových zbraní, prízvukovali lídri a zároveň vyjadrili „vážne znepokojenie“ nad vyhlásením Moskvy, že pošle raketový systém schopný niesť jadrové hlavice Bielorusku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Lídri krajín G7 stoja za Ukrajinou, budú jej poskytovať finančnú či vojenskú pomoc (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií