fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Linka detskej istoty: Väčšina hovorov sa týka koronavírusu

Linka detskej istoty ponúka bezplatnú a anonymnú službu. Potvrdila, že počas uplynulých dní zaznamenala najviac hovorov o koronavíruse.

Máte tip? napíšte nám mailom

Najaktuálnejšou témou je počas posledných mesiacov práve koronavírus, ktorý však nezamestnáva hlavy len vedcom, záchranárom, lekárom, politikom či rodičom, ale aj deťom. Na svoje zvedavé otázky využívajú Linku detskej istoty.

Práve počas uplynulých dní sa až 90 percent hovorov na Linke detskej istoty týka témy nového koronavírusu. Informuje o tom koordinátorka dištančného poradenstva na linke Tatiana Ivanič Rybanská.

Deti zaujíma koronavírus

Je úplne prirodzené, že deti a mládež reagujú denne aj na aktuálne dianie v spoločnosti. V posledných týždňoch našu linku intenzívne kontaktujú deti a mladí ľudia s obavami zo šírenia sa epidémie nového koronavírusu a jej následkov,” hovorí.

Pracovníci linky s deťmi hovoria o ich pocitoch či obavách, ale tiež sa im snažia poskytnúť primerané informácie o víruse a ochorení COVID-19 a prevencii pred nimi.,

V tieto dni sa tiež veľa rozprávame s deťmi o tom, ako môžu tráviť čas v tejto situácii, aké je dôležité rešpektovať povinnosti a pokyny v rámci vzdelávania, ako využiť spoločný čas na rozhovory s rodičmi, súrodencami, ako primerane využívať sociálne siete a iné vymoženosti internetu a mobilu,” hovorí Ivanič Rybanská.

linka detskej
Väčšina hovorov sa týkala koronavírusu. Zdroj: generalibalans.sk

Linka je anonymná a bezplatná

Linka detskej istoty prevádzkuje nonstop bezplatnú a anonymnú Linku pomoci pre deti a mládež na telefónnom čísle 116 111 a tiež na čete.

Sila poradenstva cez telefón, čet a email je v tom, že anonymné prostredie prirodzene vytvára bezbariérový priestor, deti sú otvorenejšie a vedia priznať viac informácii dôležitých pre identifikáciu problému,” povedala psychologička a odborná garantka linky detskej istoty Katarína Trlicová.

Poradcovia na linke ponúkajú podporu a vytvárajú nehodnotiace prostredie, v ktorom môže dieťa vyjadriť svoje potreby a obavy bez rizika nerešpektovania jeho osobnosti, podceňovania závažnosti jeho obáv alebo intenzity jeho potrieb. Cieľovou skupinou Linky detskej istoty sú primárne deti a mládež a sekundárne aj dospelí, ktorí volajú v záujme dieťaťa. V rámci Linky detskej istoty tiež funguje Linka pre hľadané deti na telefónnom čísle 116 000.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus na Slovensku:  Potvrdilo sa 42 nových prípadov
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií